BARKOD DANISMANLIGI

  Genel Bilgiler
Barkod Nedir?
Barkod Tipleri

Barkodu Herkez Yapabilir mi?
Ürünlerimizi Nasil Barkodlayabiliriz?
Basvuru Evraklari

Barkod Içinde Neler Sakliyor?
Barkod Master Filmin Önemi
Barkod' un Üretici ve Tüketiciye Faydalari
Barkod Çesitleri
Barkod Hangi Renklerle Basilabilir?

Master Film Siparisi
Barkod Kampanyasi
Referanslarimiz
     
Online Barkod Tescili

        

        

Barkod Sisteminin Üreticilere Sagladigi Yararlar
Çizgi kod sisteminin en büyük avantajı dünyanın her yerinde geçerli olan tek bir numara kullanmayı mümkün kılmasıdır. Üreticiler , uygulanan çizgi kod sistemi ile satış anında kasa kayıt edicisine otomatik olarak toplanan temel bilgiler sayesinde , yeni bir ürünün satışındaki başarıyı ve satış artırma imkanlarını süratle izleyip değerlendirebilirler. Onbinlerce ürünün satıldığı ve barkod uygulanması olmayan bir market düşünün ; hiçbir düzenleme sıhhatli olamayacak ve otokontrol yapılamayacaktır.

Barkod Sisteminin Tüketicilere Sagladigi Yaralar

Çizgi kod sistemi, satış anında kişileri hata yapma rizkini azaltır. Müşteri kasa önlerinde uzun süre bekletilmez, hesabı kesin doğrulukla yapılır ve detaylı şekilde belgelenir. Kasa fişleri alınan her maddeyi ve her birimin fiyatını gösterir. Böylece müşterinin yaptığı ödemeyi kontrol etmesi kolaylaşır. Kaybolmuş yada okunaksız fiyat etiketlerini yol açtığı problemler ortadan kalkar.
Alınan malın üzerindeki çizgi kod işaretleri o mal hakkında her türlü bilgiyi kapsadığı için ortaya çıkabilecek hatalara karşı bir bakıma güvence niteliğindedir.

Barkod Sisteminin Toptancilara Sagladigi Yaralar

Çizgi kod sistemi ambarlara gelen malları bilgisayarlara daha çabuk ve hatasız işlenmesinde, sevkiyat işlerinde, sipariş kayıtlarında depolamada toptancılara büyük kolaylıklar sağlar. Ayrıca perakendecilere yönelik hizmet ve bilgi akışında sürat sağlanarak dağıtımcıların idare bilgilerinin geliştirilmesine de katkıda bulunur.

Barkod Sisteminin Perakendecilere Sagladigi Yaralar
Sistem, mağazada günlük işleri hızlı ve hatasız olarak yürütülmesini sağlar. Hesapların işlenmesi, kasanın kapatılması ve daha önce el ile yapılan pek çok işlemin otomatik olarak süratle yapılmasına imkan sağlar. Personelin verimliliğini artması ve zamandan tasarruf açısından da büyük yaralar sağlayan barkod sistemi, malları raflardaki dağılımını kolayca takip ederek eksikliklerin zamanında sipariş verilmesine yardımcı olur. Fiyat ayarlamalarında ve kasiyerlerin fiyat ezberlemelerinde sağladıkları yanında yanlış işlem yapmak gibi büyük sıkıntılar veren durumların ortadan kaldırmaktadır.